Accessories: stopper; H: 8mm; push-in,snap-fastener; black; PGM-16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
10163023
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10163023
Specification for Accessories: stopper; H: 8mm; push-in,snap-fastener; black; PGM-16
| Mounting | push-in, snap-fastener |
| Colour | black |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 8mm |
| Panel cutout diameter | 16mm |
| Panel thickness | max. 2mm |
| Flange diameter | 20mm |
| Type of mounting element | stopper |