Splice terminal: rail; 2.5mm2; ways: 1; terminals: 4; beige; wemid
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
1023400000
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: 1023400000
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 2.5mm2; ways: 1; terminals: 4; beige; wemid
| Operating temperature | -50...120°C |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Colour | beige |
| Body material | wemid |
| Width | 5.1mm |
| Current rating | 10A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 4 |
| Connector variant | with protective diode |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |