Trim clip; 10pcs; Alfa Romeo; OEM: 60503610; L: 20.2mm; polyamide
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
10320
Manufacturer: ROMIX
Manufacturer code: 10320
Product downloads
Specification for Trim clip; 10pcs; Alfa Romeo; OEM: 60503610; L: 20.2mm; polyamide
| Mounting | push-in |
| Colour | black |
| Material | polyamide |
| Length | 20.2mm |
| Panel cutout diameter | 8mm |
| Quantity in package | 10pcs. |
| Type of mounting element | trim clip |
| Application - car brand | Alfa Romeo |
| Head diameter | 20mm |
| OEM number | 60503610 |
| Application - clip localisation | Alfa Romeo 164 trim panels, Alfa Romeo 33 trim panels, Alfa Romeo 75 trim panels |