Grommet; Ømount.hole: 12.7mm; Øhole: 9.5mm; black; UL94V-2; H: 6.4mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
10362594
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10362594
Specification for Grommet; Ømount.hole: 12.7mm; Øhole: 9.5mm; black; UL94V-2; H: 6.4mm
| Mounting | snap-fastener |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 6.4mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 12.7mm |
| Panel thickness | 0.8...1.6mm |
| Outside diameter | 14.3mm |
| Hole diameter | 9.5mm |
| Type of cable accessories | grommet |