Grommet; Ømount.hole: 7.9mm; Øhole: 4.7mm; black; UL94V-2; H: 7.9mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
10362679
Manufacturer: ESSENTRA
Manufacturer code: 10362679
Product downloads
Specification for Grommet; Ømount.hole: 7.9mm; Øhole: 4.7mm; black; UL94V-2; H: 7.9mm
| Mounting | snap-fastener |
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Height | 7.9mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 7.9mm |
| Panel thickness | 0.8...1.6mm |
| Outside diameter | 9.5mm |
| Hole diameter | 4.7mm |
| Type of cable accessories | grommet |