Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 12.2mm; Øhole: 9mm; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
103665
Manufacturer: TRELLEBORG
Manufacturer code: 103665
Product downloads
Specification for Grommet; with bulkhead; Ømount.hole: 12.2mm; Øhole: 9mm; black
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Thickness | 7mm |
| Body colour | black |
| Panel cutout diameter | 12.2mm |
| Panel thickness | 1...2mm |
| Hole diameter | 9mm |
| Type of cable accessories | grommet |
| Grommet version | with bulkhead |