Wire; 0.2mm2; solid; Cu; PVC; green; 60V; 10m; 1x0.2mm2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
105-4-1
Manufacturer: DONAU ELEKTRONIK
Manufacturer code: 105-4
Product downloads
Specification for Wire; 0.2mm2; solid; Cu; PVC; green; 60V; 10m; 1x0.2mm2
| Operating temperature | -10...85°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 60V |
| Cable external diameter | 0.9mm |
| Insulation colour | green |
| Type of wire | test lead cable |