Loudspeaker; general purpose; 40W; 8Ω; Ø145x52mm; 0÷12kHz; Ø: 113mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
1053-1
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 1053
Specification for Loudspeaker; general purpose; 40W; 8Ω; Ø145x52mm; 0÷12kHz; Ø: 113mm
| Power | 40W |
| Colour | black |
| Impedance | 8Ω |
| Panel cutout diameter | 113mm |
| Maximum power | 60W |
| Sound level | 86dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |