Display: e-paper; 4.3"; 800x600; Window dimensions: 88x66mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
10628
Manufacturer: WAVESHARE
Manufacturer code: 10628
Product downloads
Specification for Display: e-paper; 4.3"; 800x600; Window dimensions: 88x66mm
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Colour | black-white |
| Interface | UART |
| Dimensions | 118x75mm |
| Display resolution | 800x600 |
| Screen size | 4.3" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 88x66mm |
| Type of display | e-paper |