Plugs; Body: red; Out.diam: 8.4mm; H: 8mm; Mat: LDPE; Shape: round
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
10700
Manufacturer: SUNDPLAST
Manufacturer code: 10700
Specification for Plugs; Body: red; Out.diam: 8.4mm; H: 8mm; Mat: LDPE; Shape: round
| Mounting | push-in |
| Version | conical, with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 8mm |
| Body colour | red |
| Outside diameter | 8.4mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 12.5mm |
| Type of mounting element | stopper |