Screw; M1x6; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; ISO standard: 1207
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1072749
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1072749
Product downloads
Specification for Screw; M1x6; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; ISO standard: 1207
| Material | A2 stainless steel |
| Length | 6mm |
| Thread | M1 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 0.7mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 2mm |
| BN standard | 650 |
| PN standard | 82215 |