Fan: AC; axial; 160x160x51mm; 432m3/h; 56dBA; ball bearing; 2850rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109-604
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109-604
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 160x160x51mm; 432m3/h; 56dBA; ball bearing; 2850rpm
| Operating voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 390mA |
| Additional functions | lock sensor |
| Rated voltage | 115V AC |
| Rotational rate/speed | 2850rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 56dBA |