Screw; M2.5x5; 0.45; Head: countersunk; hex key; HEX 1,5mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1099914
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1099914
Product downloads
Specification for Screw; M2.5x5; 0.45; Head: countersunk; hex key; HEX 1,5mm
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 5mm |
| Thread | M2,5 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 1.5mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 5mm |
| BN standard | 4719 |