Fan: DC; axial; 24VDC; Ø200x70mm; 627m3/h; 57dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109E2024AS001
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109E2024AS001
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; Ø200x70mm; 627m3/h; 57dBA; ball bearing
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 21.6...26.4V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 1.9A |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3200rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 57dBA |