Fan: DC; axial; 24VDC; 172x147x25mm; 384m3/h; 57dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109E4724H401
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109E4724H401
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 172x147x25mm; 384m3/h; 57dBA; ball bearing
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 1A |
| Power consumption | 24W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3400rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 57dBA |