Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x28mm; 35.4m3/h; 50dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109P0412K3013
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109P0412K3013
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x28mm; 35.4m3/h; 50dBA; ball bearing
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 8...13.2V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Power consumption | 6.6W |
| Additional functions | lock sensor |
| Fan dimensions | 40x40x28mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 50dBA |