Fan: DC; axial; 24VDC; 40x40x28mm; 19.2m3/h; 37dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109P0424H3D01
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109P0424H3D01
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 40x40x28mm; 19.2m3/h; 37dBA; ball bearing
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...27.6V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 95mA |
| Additional functions | lock sensor |
| Fan dimensions | 40x40x28mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 37dBA |