Fan: DC; axial; 5VDC; 60x60x15mm; 18m3/h; 25dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
31.0
Product code:
109P0605M702
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109P0605M702
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 5VDC; 60x60x15mm; 18m3/h; 25dBA; ball bearing
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 4.5...5.5V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 150mA |
| Fan efficiency | 18m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 0.75W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3100rpm |
| Fan dimensions | 60x60x15mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 25dBA |