Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x15mm; 36.6m3/h; 44dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109P0624J701
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109P0624J701
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x15mm; 36.6m3/h; 44dBA; ball bearing
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 14...27.6V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 140mA |
| Fan efficiency | 36.6m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 3.36W |
| Additional functions | lock sensor |
| Fan dimensions | 60x60x15mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 44dBA |