Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 31.8m3/h; 28dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109R0612H402
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 12VDC; 60x60x25mm; 31.8m3/h; 28dBA; ball bearing
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...13.8V |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic, self-extinguishing, UL94V-0 |
| Leads | 2 leads |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Cable length | 300mm |
| Weight | 90g |
| Current rating | 110mA |
| Power consumption | 1.32W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3800rpm |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 28dBA |