Fan: DC; axial; 48VDC; 60x60x25mm; 31.8m3/h; 28dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109R0648H4D01
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109R0648H4D01
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 48VDC; 60x60x25mm; 31.8m3/h; 28dBA; ball bearing
| Supply voltage | 48V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 40mA |
| Power consumption | 1.92W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rotational rate/speed | 3800rpm |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 28dBA |