Fan: AC; axial; 120x120x38mm; 141m3/h; 40dBA; ball bearing; 2700rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109S024
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109S024
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 120x120x38mm; 141m3/h; 40dBA; ball bearing; 2700rpm
| Operating voltage | 120V AC |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 160mA |
| Power consumption | 14W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rated voltage | 120V AC |
| Rotational rate/speed | 2700rpm |
| Fan dimensions | 120x120x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 40dBA |