Fan: AC; axial; 120x120x25mm; 66m3/h; 24dBA; ball bearing; 1400rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
109S086
Manufacturer: SANYO DENKI
Manufacturer code: 109S086
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 120x120x25mm; 66m3/h; 24dBA; ball bearing; 1400rpm
| Operating temperature | -30...60°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-1 |
| Current rating | 140mA |
| Fan efficiency | 66m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 12W |
| Additional functions | lock sensor |
| Rated voltage | 100V AC |
| Rotational rate/speed | 1400rpm |
| Fan dimensions | 120x120x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 24dBA |