Wire; stranded; Cu; 0.04mm2; PVC; grey; 60V; 10m; 1x0.04mm2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110-9-1
Manufacturer: DONAU ELEKTRONIK
Manufacturer code: 110-9
Product downloads
Specification for Wire; stranded; Cu; 0.04mm2; PVC; grey; 60V; 10m; 1x0.04mm2
| Operating temperature | -5...85°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 60V |
| Cable external diameter | 0.6mm |
| Insulation colour | grey |
| Type of wire | test lead cable |