Lamp: industrial; 24W; L: 565mm; 1A; 60000h; 100°; 5200-5700K; 3798lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110110-01
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 110110-01
Product downloads
Specification for Lamp: industrial; 24W; L: 565mm; 1A; 60000h; 100°; 5200-5700K; 3798lm
| Mounting | holders |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Number of pins | 4 |
| Application | food industry |
| Current rating | 1A |
| Dimensions | Ø50mm |
| Power consumption | 24W |
| Power supply | external |