Lamp: industrial; 4860lm; INROLED 50; Colour: RGBW
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110290-01
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 110290-01
Product downloads
Specification for Lamp: industrial; 4860lm; INROLED 50; Colour: RGBW
| Mounting | holders |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...55°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Number of pins | 5 |
| Application | food industry |
| Current rating | 1.6A |
| Dimensions | Ø50mm |
| Power consumption | 38W |
| Power supply | external |
| LED colour | RGBW |
| Colour temperature | 5000K |