Lamp: machine light; 12W; 100°; -10÷50°C; IP67,IP69K; 1899lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110310-11
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 110310-11
Product downloads
Specification for Lamp: machine light; 12W; 100°; -10÷50°C; IP67,IP69K; 1899lm
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | aluminium |
| Length | 300mm |
| Current rating | 500mA |
| Dimensions | Ø70mm |
| Power consumption | 12W |
| Power supply | external |
| Protection class | I |