Lamp: machine light; 13W; L: 300mm; 0.55A; 60°; -30÷70°C; IP67,IP69K
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110314-01
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 110314-01
Product downloads
Specification for Lamp: machine light; 13W; L: 300mm; 0.55A; 60°; -30÷70°C; IP67,IP69K
| Mounting | holders |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | aluminium |
| Length | 300mm |
| Dimensions | Ø70mm |
| Power consumption | 13W |
| Power supply | external |