Screw; with double fins,with flange nut; M6x30; 1; Head: flat
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
1103687
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1103687
Product downloads
Specification for Screw; with double fins,with flange nut; M6x30; 1; Head: flat
| Material | steel |
| Version | with flange nut |
| Length | 30mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | zinc |
| Thread length | 18mm |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | flat |
| Head diameter | 16mm |
| Strength class | 4.6 |