Lamp: machine light; 53W; L: 1100mm; 2.21A; 60°; -30÷70°C; 6104lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
110514-02
Manufacturer: LED2WORK
Manufacturer code: 110514-02
Product downloads
Specification for Lamp: machine light; 53W; L: 1100mm; 2.21A; 60°; -30÷70°C; 6104lm
| Mounting | holders |
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Enclosure material | aluminium |
| Length | 1.1m |
| Dimensions | Ø70mm |
| Power consumption | 53W |
| Power supply | external |