Cable tie; with metal; L: 390mm; W: 4.6mm; polyamide; 225N; blue
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
111-00831
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-00831
Product downloads
Specification for Cable tie; with metal; L: 390mm; W: 4.6mm; polyamide; 225N; blue
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | blue |
| Version | with metal |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 390mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Cable accessories application | food industry |
| Bundle diameter | 110mm |
| Tie strength | 225N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.6mm |