Cable tie; L: 198mm; W: 3.5mm; polyamide; 135N; natural; Ømax: 50mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
111-00946
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-00946
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 198mm; W: 3.5mm; polyamide; 135N; natural; Ømax: 50mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 198mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 135N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 3.5mm |
| Loop diameter max | 50mm |