Cable tie; with metal
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
111-01136
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-01136
Product downloads
Specification for Cable tie; with metal
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | blue |
| Version | with metal |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 380mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Cable accessories application | food industry |
| Tie strength | 535N |
| Tie width | 7.6mm |
| Loop diameter max | 100mm |