Cable tie; L: 301mm; W: 4.8mm; polyamide; 250N; black; Ømax: 80mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
111-01266
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-01266
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 301mm; W: 4.8mm; polyamide; 250N; black; Ømax: 80mm
| Operating temperature | -40...105°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 301mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.8mm |
| Loop diameter max | 80mm |