RFID cable tie; L: 200mm; W: 4.6mm; polyamide; 225N; blue; Ømax: 50mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
111-01976
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-01976
Product downloads
Specification for RFID cable tie; L: 200mm; W: 4.6mm; polyamide; 225N; blue; Ømax: 50mm
| Operating temperature | -25...85°C |
| Colour | blue |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 200mm |
| Frequency | 125kHz |
| Conform to the norm | ATEX Ex |
| Type of cable accessories | RFID cable tie |
| Tie strength | 225N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.6mm |
| Loop diameter max | 50mm |