Cable tie; L: 145mm; W: 2.5mm; polyamide; 80N; black; Ømax: 35mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
111-02360
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-02360
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 145mm; W: 2.5mm; polyamide; 80N; black; Ømax: 35mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Series | T |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 145mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 80N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 2.5mm |
| Loop diameter max | 35mm |