Cable tie; L: 300mm; W: 4.7mm; polyamide; 355N; black; Ømax: 85mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
111-08250
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-08250
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 300mm; W: 4.7mm; polyamide; 355N; black; Ømax: 85mm
| Operating temperature | -40...105°C |
| Colour | black |
| Series | T |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 300mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 355N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.7mm |
| Loop diameter max | 85mm |