Cable tie
Multiples:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Product code:
111-12300
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-12300
Product downloads
Specification for Cable tie
| Operating temperature | -40...105°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Flammability rating | UL94HB |
| Length | 230mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 535N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 12.7mm |