Cable tie; L: 760mm; W: 7.6mm; polyamide; 535N; black; Ømax: 225mm
Multiples:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
111-12430
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-12430
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 760mm; W: 7.6mm; polyamide; 535N; black; Ømax: 225mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Series | T |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 535N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 7.6mm |
| Loop diameter max | 225mm |