Cable tie
Multiples:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
111-85219
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-85219
Product downloads
Specification for Cable tie
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Version | double, with label |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 205mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 225N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.7mm |
| Loop diameter max | 44mm |