Cable tie; L: 230mm; W: 7mm; stainless steel; 445N; -80÷538°C
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
111-92080 -AS
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-92080 -AS
Specification for Cable tie; L: 230mm; W: 7mm; stainless steel; 445N; -80÷538°C
| Operating temperature | -80...538°C |
| Version | with raster locking |
| Length | 230mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Bundle diameter | 60mm |
| Tie strength | 445N |
| Tie material | acid resistant steel AISI 316 |
| Tie width | 7mm |