Cable tie; L: 362mm; W: 4.6mm; stainless steel AISI 304; 900N
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
111-93148
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 111-93148
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 362mm; W: 4.6mm; stainless steel AISI 304; 900N
| Operating temperature | -80...538°C |
| Version | with ball lock |
| Length | 362mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Bundle diameter | 102mm |
| Tie strength | 900N |
| Tie material | stainless steel AISI 304 |
| Tie width | 4.6mm |