Screw; M4x14; 0.7; Head: cheese head; imbus; HEX 3mm; DIN: 912
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
1111353
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1111353
Product downloads
Specification for Screw; M4x14; 0.7; Head: cheese head; imbus; HEX 3mm; DIN: 912
| Material | A2 stainless steel |
| Length | 14mm |
| Thread | M4 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 4mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 610 |
| PN standard | 82302 |