Screw; with flange nut; M8x60; 1.25; Head: flat; steel; zinc; 22mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
1112163
Manufacturer: BOSSARD
Manufacturer code: 1112163
Product downloads
Specification for Screw; with flange nut; M8x60; 1.25; Head: flat; steel; zinc; 22mm
| Material | steel |
| Version | with flange nut |
| Length | 60mm |
| Thread | M8 |
| Plating material | zinc |
| Thread length | 22mm |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | flat |
| Head diameter | 20.65mm |
| Strength class | 4.6 |