Screwed spacer sleeve; 14mm; Int.thread: M2; hexagonal; brass
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
111X14
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 111X14
Product downloads
Specification for Screwed spacer sleeve; 14mm; Int.thread: M2; hexagonal; brass
| Material | brass |
| Spacer length | 14mm |
| Plating material | nickel |
| Thread length | 14mm |
| Internal thread | M2 |
| Spanner size | 4mm |
| Type of spacer | screwed spacer sleeve |
| Mechanical elements features | with internal threaded hole on both ends |
| Sleeve shape | hexagonal |