Cable tie; L: 150mm; W: 3.5mm; polyamide; 135N; natural; Ømax: 35mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
112-03019
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 112-03019
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 150mm; W: 3.5mm; polyamide; 135N; natural; Ømax: 35mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 150mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 135N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 3.5mm |
| Loop diameter max | 35mm |