Column level indicator; M12; Ømount.hole: 12.5mm; 12Nm; W: 31mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
11353
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 11353
Product downloads
Specification for Column level indicator; M12; Ømount.hole: 12.5mm; 12Nm; W: 31mm
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Body material | stainless steel |
| Width | 31mm |
| Panel cutout diameter | 12.5mm |
| Mounting holes pitch | 127mm |
| Thread | M12 |
| Overall length | 161mm |
| Torque | 12Nm |
| Type of mounting element | column level indicator |