Sheet; Dim: 500x500mm; D: 10mm; natural
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
11401194N010050005
Manufacturer: MITSUBISHI CHEMICAL ADV. MATERIALS
Manufacturer code: 11401194N010050005
Product downloads
Specification for Sheet; Dim: 500x500mm; D: 10mm; natural
| Colour | natural |
| Material | KETRON 1000 PEEK, PEEK, plastic |
| Width | 500mm |
| Length | 500mm |
| Thickness | 10mm |
| Dimensions | 500x500mm |
| Type of mounting element | sheet |
| Production process | extruded |
| Thickness tolerance | +0.2...+0.9mm |
| Dimensional tolerance | 0;+1mm |