Mount.elem: rod; Ø: 10mm; L: 500mm; black; Length tolerance: 0; +1mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
11401292B010050000
Manufacturer: MITSUBISHI CHEMICAL ADV. MATERIALS
Manufacturer code: 11401292B010050000
Product downloads
Specification for Mount.elem: rod; Ø: 10mm; L: 500mm; black; Length tolerance: 0; +1mm
| Operating temperature | max. 250°C |
| Colour | black |
| Material | KETRON 1000 PEEK, PEEK, plastic |
| Length | 500mm |
| Diameter | 10mm |
| Type of mounting element | rod |
| Production process | extruded |
| Diameter tolerance | +0.1...+0.5mm |
| Length tolerance | 0;+1mm |