Screwed spacer sleeve; 38mm; Int.thread: M3; hexagonal; brass
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
114X38
Manufacturer: DREMEC
Manufacturer code: 114X38
Product downloads
Specification for Screwed spacer sleeve; 38mm; Int.thread: M3; hexagonal; brass
| Material | brass |
| Spacer length | 38mm |
| Plating material | nickel |
| Thread length | 10mm |
| Internal thread | M3 |
| Spanner size | 5.5mm |
| Type of spacer | screwed spacer sleeve |
| Mechanical elements features | with internal threaded hole on both ends |
| Sleeve shape | hexagonal |